İletişime Geçin WHATSAPP +90 (552) 541 20 20
Telefon
Adrese Git İletişim Formu
0212 453 90 14 info@goptupbebek.com.tr Harita

Seyahat ve Tedavi Seçenekleri

Seyahat ve Tedavi Seçenekleri

Tüp Bebek Hastaları

Dünyanın farklı coğrafyalarından ve uzak ülkelerden tüp bebek turizmi için gelen hastalarımızın hergünleri kıymetli ve ekonomik açıdan masraflı olduğundan tedavi öncesi gerekli konsültasyonlar yapılıp son olarak durumları netleştirilerek seyahat planı yapılmaktadır. Amaç hastalarımıza doğru tedavi planını doğru zamanda ve en kısa sürede vererek, hem başarı şanslarını en üst düzeye çıkarmak hemde turist olarak kalış sürelerini en aza indirmeye çalışmaktayız. 

Bu amaçla aşağıda birkaç tedavi seçeneği ve planından bahsedeceğiz.

Plan 1

İlk görüşme, değerlendirme, muayene ve testleriniz için gelebilir, sizin için plan yapılarak tarafınıza anlatılır. İkinci seyahat ile tüp bebek tedaviniz yapılabilir. Bu seçenekte iki kez merkezimize farklı zamanlarda gelmek durumunda kalmaktasınız. İlk gelişte erkek eşin spermi saklanıp gerekli onam imzaları alınarak ikinci gelişte tedaviye başlanması için sadece bayanın menstrüasyonun 2 yada 3. günü gelmesi yeterli olabilmektedir. Bazı durumlarda bu seçenek çiftlerimizin planlarını kolaylaştırmakta aynı zamanda masraflarıda azaltmaktadır.

Plan 2 

Whatsapp, e-mail yada online konsültasyon sonucu tedavi seçenekleri kesinleştirilen hastalarımıza merkezimize gelmeyi düşündükleri menstrüasyon siklüsünden, bir önceki ay adetlerinin 1. Günü hemşirelerimizi haberdar ederek bir sonraki ayın tedavisi planlanmaktadır. Bu amaçla doğum kontrol hapı başlanmakta, 21 adet olan doğum kontrol hapı bittikten 3-4 gün sonra merkezimizde olacak şekilde seyahati planlanmaktadır. Bu tarih böylece yaklaşık 25 gün öncesinden belirlenebilmekte ve uçuş, hotel, transfer rezervasyonları yapılabilmektedir. Tüp bebek tedavisi adetin 2. Günü başlanmakta ortalama 10 gün FSH iğneleri kullanılarak yumurta büyütülmekte 12. Gün yumurta toplama işlemi yapılıp embriyo gelişiminin 3 yada 5. Günü blastokist transferi yapılarak toplam 17 günde sonlandırılmaktadır. Hastalarımız yaklaşık 20 günlük bir seyahat sırasında tüp bebek tedavilerini tamamlamış olarak ülkelerine dönebilmektedirler.

Genetik Tanı ve Tarama Amaçlı Tüp Bebek Tedavisi (PGT-PGS / NGS / Doku Uyumlu Kardeş / Tek Gen Hastalıkları)

Tek Gen Hastalığı ya da Doku Uyumlu Kardeş amacı ile yapılacak tüp bebek tedavisi hastaları için genetik set up çalışmalarını yapabilmek için tedavi öncesi anne, baba ve varsa hasta çocuktan kan örnekleri gerekmektedir. Bu nedenle bu hastalar için tüp bebek için yapılan Plan 1 uygun olmaktadır. Önce kan analizleri, genetik set up çalışmaları,konsültasyon ve tedavi planlanması için seyahat gerekmekte ardından setup sonuçlarına göre Plan 2 uygulanarak tüp bebek planlaması yapılmakta ancak bu amaçla yapılan tedavilerde yumurta toplama işlemi yapıldıktan sonra embriyolar genetik incelemeden geçirilip dondurulacağı için hastalar embriyo transferi yapılmadan ülkelerine hemen dönebilmektedir. Yani bu amaçla yapılan tüp bebek tedavi seyahati ortalama 14 gün sürmektedir. Genetik analiz sonuçlarına göre hastalarımıza aşağıda anlatılan donmuş embriyo transferi planı uygulanmaktadır.

Donmuş Embriyo Transferi Hastaları

İster All Freeze (Rahim Dinlendirme yada OHSS riski olan genç yumurtası çok olan hastalarda Plan 2 de elde edilen embryoların transfer edilmeden hepsinin dondurulması) ister Genetik (PGT/NGS) amaçlı olsun dondurulan embriyoların transferi amaçlı hazırlık tedavisi olarak planlanmaktadır. Bu amaçla hastalarımıza gelecek tedavileri için gereken ilaçlar temin edilerek yanlarında ülkelerine götürmeleri sağlanır. Böylece tedavileri için gereken ilaçları ülkelerinde temin etme zorlukları olmamaktadır. Transfer için düşünülen menstrüasyondan bir önceki menstrüasyon ile hemşiremiz ile kontak kurulurarak adet günü bildirilir ve doğum kontrol hapı başlanır. Yirmi bir gün kullanılan doğum kontrol hapı sonrası beklenen menstrüasyon geldiğinde yine hemşire ile kontak kurularak uygun östrojen tedavisi başlanır, kontrol günü oluşturulur ve seyahat planı organize edilir. Hastalarımız endometrium (rahim iç zarı) hazır olarak merkezimize gelir ve donmuş embriyo transferi uygulanır ve ertesi gün tekrar ülkelerine dönüş yapabilirler. Hastalarımızın kendi ülkelerinde doktor muayenesi yapıp yapamamalarına göre ülkemizde kalma süreleri değişmektedir. Şayet kendi ülkelerinde istediğimiz endometrium ölçüsünü yaptırabilecekleri doktorları varsa onlarla iletişime geçerek bu süreyi 2 güne kadar kısaltabilmekteyiz. Bu imkanı olmayan hastalarımız ise 5-7 gün ülkemizde misafir edilmektedirler.

Profesyoneller Hekimler ile Tüp Bebek Tedavi Seyahati Planlaması

Hastalarımızın ülkelerinde infertilite pratiğine sahip hekimleri varsa onlarla konsültasyon yapılarak tedavilerinin her aşaması yönlendirilerek tüp bebek tedavisi için yapacağı seyahatler planlanmaktadır. Her tür tedavi profesyoneller ile online yada canlı görüşmeler yapılarak düzenlenmekte, bu verilere göre seyahat için gereken tarih ve hastalarımızın kalış süreleri hesaplanarak uçuş, hotel, transfer gibi organizasyonlar planlanabilmektedir. Bu şekilde hekim ve hastalarımızla işbirliği yapmaktan büyük keyif almaktayız. Bu amaçla her an bize whatsapp hattından ulaşmak için mesaj bırakabilirsiniz. 

Hangi tedavinin uygulanacağına karar verilen hastalar Menstrüasyonun 2-3. Günü vajinal ultrasonografi yapan hekim, merkezimizdeki doktorlarla hemen iletişime geçip gereken FSH dozu belirlenerek uygulaması başlar, 5 gün sonra tekrar ultrason ile yumurta gelişimi izlenir 6. gün gelişen yumurtaların çatlamaması için antagonist iğneler başlanır ve 8-9. gün tekrar ultrason yapılarak yumurta toplama günü kararlaştırılır ve çatlatma iğnesinin günü saati belirlenir, seyahat programı yapılır ve hasta direk 2 gün sonra yumurta toplamaya merkezimize gelir. Embriyo gelişimine göre 3-5 gün sonra embriyo transferi uygulanarak çiftimiz tekrar ülkelerine dönebilirler. Bu sayede tedavileri için gereken kalış süresine 4-6 güne kadar kısaltabilirler. Bu programın her aşaması titizlikle hastamızın profesyonel hekimi ile koordinasyon gerektirir.

Aynı şekilde donmuş embriyo transferi de hastamızın kendi hekimi ile organize edilebilmektedir. Menstrüasyonun 2-3. günü bazal ultrasonografi sonrası sorun yoksa östrojen tedavisi başlanmakta 7-10 gün sonra endometrium kalınlığı ölçülerek merkezimize bildirilmekte ve endometrium kalınlığına göre uygun protokoller hastaya anlatılarak transfer günü belirlenmekte ve seyahat programı oluşturulmaktadır. 

İstanbul Hava Durumu