İletişime Geçin WHATSAPP +90 (552) 541 20 20
Telefon
Adrese Git İletişim Formu
0212 453 90 14 info@goptupbebek.com.tr Harita

Doğal (Naturel) Tüp Bebek / Mini IVF

Doğal (Naturel) Tüp Bebek / Mini IVF

Doğal tüp bebek tedavisi çok az ilaç kullanarak en iyi kalite embriyoyu elde etme şansını verir.

Mini Tüp Bebek, Minimal stimülasyon ile yapılan tüp bebek olarak da bilinen Doğal Tüp Bebek tedavisi yumurta çoğaltmak ve geliştirmek için çok az ilaç kullanılan yada hiç ilaç kullanmadan yapılan bir tüp bebek çeşididir. Standart tüp bebek tedavilerinde yumurta çoğaltmak için 8-10 gün boyunca hormon enjeksiyonları yapılır. Doğal tüp bebekte ise bu ilaçlar kullanılmaz. Bunların yerine ağızdan alınan tabletler ile çok düşük doz hormon enjeksiyonlarının bir kombinasyonu kullanılır. Doğal tüp bebek, en az miktarda ilaç kullanarak en kaliteli yumurtaların çıkmasını sağlar. Bu yöntemi tercih eden hastaların elbette daha az sayıda yumurtaları olacaktır. 

Doğal Tüp Bebek Ne Zaman Uygulanır?

Doğal tüp bebek yöntemi, yumurta üretmek için çok fazla hormon enjeksiyonu yapmak istemeyen, vücudunun doğal gidişatına güvenmek isteyen hastalar için uygundur. Ayrıca standart Tüp Bebek olmayan ya da geçmişte standart tüp bebek yöntemi ile başarısız olanlar tarafından kullanılabilir. Doğal tüp bebek ileri yaş kadınlarda ve yumurta rezervi düşük hastalar için daha uygundur.

Doğal Tüp Bebek Tedavisinin diğer aşamaları standart tüp bebekten farklı değildir. Hekim gelişen yumurtaları toplayacak, laboratuvarda döllenip geliştirilen embriyolar rahime yerleştirilecektir.