İletişime Geçin WHATSAPP +90 (552) 541 20 20
Telefon
Adrese Git İletişim Formu
0212 453 90 14 info@goptupbebek.com.tr Harita

Endoskopik Cerrahi

Laparoskopi

Laparoskopi anatomik bozukluklara bağlı kısırlık problemlerini hem teşhis hemde tedavi etmekte oldukça etkili, konforlu, hastaya en az zararı veren günümüzde oldukça yaygın kullanılan modern cerrahi yöntemdir.

Laparoskopik cerrahi, hastanın açık cerrahilerde olduğu gibi karnının geniş bir şekilde açılmadan sadece birkaç küçük kesiden batına kamera ve aletler yerleştirilerek yapılan kapalı ameliyat şeklidir. Anlaşıldığı gibi üreme organları batına yerleştirilen kamera sistemi ile direk görüntülenmekte, teşhis direk gözle görülerek konmakta ve herhangi sorun varsa da yine kapalı bir şekilde sorun giderilebilmektedir.

Laparoskopi ile tüplerin açıklığı kesin bir şekilde kontrol edilebilmektedir. Ayrıca endometriozis hastalığının kesin tanısı da yine ancak laparoskopi ile konabilmektedir.

Teşhis yanı sıra aşağıdaki hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır

  • Endometriozis

  • Yumurtalık Kistleri

  • Miyomlar

  • Dış gebelik

  • Fallop tüplerinin açılması yada bloke edilmesi; Hidrosalpenks denen tüplerin iltihaplı sıvı ile dolu olduğu durumlarda bu tüpün çıkarılması yada kapatılması gerekir aksi halde tüp bebek tedavileri ile sonuç elde etmek mümkün olmayabilir.