İletişime Geçin WHATSAPP +90 (552) 541 20 20
Telefon
Adrese Git İletişim Formu
0212 453 90 14 info@goptupbebek.com.tr Harita

Embriyoskop Nedir?

EMBRİYOSKOP NEDİR?
Gelecekteki bebeğinizin biyolojik yaşamının başlangıcındaki ilk fotoğraflarını ve videolarını kayıt eden bir inkübatör olarak düşünebilirsiniz. Bu öncü teknik sayesinde embriyoların hücre bölünmelerini gerçek zamanlı olarak monitörde görüntülenebilmesini sağlar. Yaşamın başlangıcından itibaren anları yakalar ve embriyonun transfer edilebilmesi için en ideal zamanın ne olduğunu bize söyler.
GELENEKSEL İNKÜBATÖRLERE GÖRE EMBRİYOSKOPUN AVANTAJLARI NELERDİR?
• Hücre bölünmelerinin tam olarak ne zaman gerçekleştiğini görmemizi sağlayarak embriyo seçim kriterlerimizin gelişmesini sağlar. Bu teknolojiden edinilen bilgilerle tutunma potansiyeli yüzde 20 den yüksek olan embriyolardaki optimum hücre bölünme zamanları hakkında bilgimiz arttı.

• Embriyonun gözlem için inkübatörden çıkarılmasına gerek kalmadan morfolojik gözlem imkanı sağlar. Böylece kültür koşulundaki sıcalık, gaz ve ph gibi değişkenlerin stabil kalır ve embriyonun ortamı iyileştirilmiş olur. Dış ortam stresi yaşamayan embriyonun gelişimi daha iyi olur bu da gebelik oranlarına yansır.

• Elde edilen görüntü ve videolarla ebeveynlere gelecekteki bebekleri ile ilgili daha fazla bilgi verme imkanı doğar.

HANGİ DURUMLARDA EMBRİYOSKOP KULLANILMALIDIR?

Embriyoskop tüp bebek tedavisine başvuran her tip hastada kullanılabilir. Özellikle çok sayıda embriyosu bulunan hastalarda üstün embriyo seçim kriterleri sunması açısından gebelik şansını artırma amaçlı olarak tercih edilebilir.

EMBRİYOSKOPUN SONUÇLAR ÜZERİNE ETKİSİ NASILDIR?

Bu teknoloji embriyoyu değerlendirme için inkübatörden çıkarmaya gerek olmaması nedeniyle iyi embriyo gelişimini sağlayarak gebelik oranlarını artırır. Embriyo gelişiminde belirli bölünme zamanlarına ait geliştirilen modellere uyan embriyoların seçimi ile rahime tutunma oranı anlamlı olarak artmıştır.

Hücre bölünmesi için optimum olan zamanlar kolayca kontrol edilebilir. Bu teknolojinin kullanılabildiği durumlarda daha iyi seçim şansı yakalanarak gebelik oranları artırılabilir.